Sitenin İşleyişi

Merhaba sevgili okurlar! Birçoğunuz siteye aşina olmadığı için neresinin nereye, neyin nereyeolduğunu çözmekte zorluk çektiğinizi hissedebiliyorum. Bu yüzden hepinizin anlayabileceği incelikte sitemizin hangi köşesinin, hangi amaçlar için kullanılacağını izah etmek için başlık açma ihtiyacı hissettim.

Edtörün Köşesi:

Editörün Köşesi, Manas Çizgi Roman yazarları tarafından düzenlenecek kesimdir. Yazarlarımız gerek keyfi, gerek gayri ihtiyarı olarak yayınlanması gereken yazıları bu köşe altında sizlerle paylaşacaktır. Paylaşılan bu yazılar, hiçbir konu ile bağlantılı olmak zorunda değildir. Yazarlar aşk acılarını paylaşabileceği gibi, siyaset konusunda olan fikirlerini dahi dile getirebilirler. Yalnız %99.99 oranla konuların çizgi roman ile ilgili olacağını söylememiz kâfi. Yazarların sarhoş olması durumunda paylaşabilecekleri yazılar konusunda henüz fikir sahibi değiliz.

Haberler:

Haberler bölümü, genellikle dış dünya ile bağlantılı gelişmeleri paylaşmamız için açılacak bölümdür. Küçük bir kısmı Manas Çizgi Roman haberleri ile ilgi olsa da, büyük bir bölümü dış dünya ile alakadar olacaktır. Dış dünyada patlayan çizgi roman haberleri yahut bu konu ile alakalı dizi, film, oyun vb içerikler burada paylaşılacaktır. Bu paylaşımların yine %99.99’u yazarlarımız tarafından ele alınacak ve yorumlanacaktır. Lâkin –olmaz ya- yazarlarımız gelişen haberler hakkında fikri yok ise, yine de önemli görülüyorsa, başka bir haber kanalında paylaşılan yazıyı kopyalayıp yapıştırabilir. Öyle bir şey olursa, yazan kişiye teşekkür maiyetinde not düşülür ve kaynak paylaşılır. Zira kimsenin yazısını kendimizinki gibi gösterme gibi bir gayretimiz / niyetimiz yok.


Sizden Gelenler:

Türkiye’de çok yetenekli yazarlar ve çizerler mevcut. Bunu asla inkâr etmiyor, hatta Manas Çizgi Roman çalışanlarından daha yetenekli yazarlar ve çizerler olduğunu kabul ediyoruz. Lâkin bu yazar / çizer kesiminin büyük çoğunluğunun eserlerini duyurma imkânı olmuyor. Bazı basın ve yayın organları amatör eserleri yayınlasa da, yeterli bulmayan kişiler bu mecradan dertlerini ve yeteneklerini aktarabilecek.

Küçük bir incelemeden geçtikten sonra eserlerinizi bu mecra altında paylaşacağız ve cümle âlem görecek.

Not: İnceleme neden gerekli?
Şimdi biriniz çıkıp da ana avrat küfreden içerikler gönderirse bunu yayınlamayacağız. İncelemenin amacı budur ve süresi 1 (bir) günü geçmeyecektir. Gönderdiğiniz günden en geç 1 (bir) gün sonra –eğer uygun ise- yayınlanacaktır sitemizde.


Not2: Bu uygulamanın kazancı nedir?
Allah bilir. Belki bir yetenek avcısı yeteneğinizi keşfeder ve sizi işe almak ister. Belki de egolarınızı tatmin etmek ile yetinirsiniz. Manas Çizgi Roman size paylaşım ve tanıtım dışında hiçbir şey vaat etmemektedir.

Abonelik:

Sitemize abone olmanızın iki aşamalı özelliği vardır.

Aşama-1) Birinci aşama, olan biten her şeyden haberdar olmanızı sağlar. En yeni haberleri ve girilen en yeni içerikleri bekleme yapmadan size ulaştırır. Bir gün evde oturursanız ve telefonunuza bir mail gelir ise, büyük ihtimal bizden gelmiş olur. Paylaşılan taze haberi okuma fırsatına ulaşmış olursunuz. Tamamen ücretsizdir. Dileyen site haberlerine üye olabilir.

Aşama-2) İkinci aşama, çıkartılan derginin erken alımını yapmanızı sağlar. Çizgi roman bayisine gitmeye üşenen yahut bulunduğu kasabada dergimizi bulamayan bir okurumuz iseniz; abone olduğunuz takdirde derginizi kapınızın dibine kadar göndereceğiz demektir. Dergi aboneliği geniş ayları kapsayıp, 3-6-12 ay için yapılmaktadır. 12 ay (1 yıl) için abone olduğunuz ve parasını peşin ödediğiniz dergi, piyasaya dağıtımı yapıldığı gün kapınıza gönderilecek demektir.

Abone olan okurlarımız dergilerini özel ambalaj içinde alacak, belli aralıklar ile belli olmayan ödüller ile sevindirilecektir.


Site içi hakkında başka sorularınız var ise “Bize ulaşın” kısmından bize mail gönderebilir yahut mesaj altında yorum bırakabilirsiniz.

 

Keyifli günler!