Instagram Sayfamız ve 2. Bölüm Hakkında

Uzun sessizliğimizi bu sefer ikinci bölümden önce bozduk sevgili okurlar. Bir süredir instagram üzerinden okurlarımızla buluşuyor ve paylaşımlarda bulunuyoruz. Çizgi romanımızı daha geniş kitlelere duyurmak için hayran kitlemizi büyütüyor bunu yaparken de sizlerin öneri ve görüşlerinizi almayı ihmal etmiyoruz. Eğer henüz hala bizi takip etmiyorsanız sosyal medya hesaplarımızın linklerine şuradaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:
Instagram, Facebook, Twitter.

Korona Virüs sebebiyle evlerine kapandığımız şu günlerde, canınızın sıkılmaması için yapılabilecek en iyi şeylerden biridir sanıyorum çizgi roman okumak. Buna bir faydamız olabilecekse ne mutlu bizlere. Çizgi roman demişken de, herkesin sevip okuduğu dünyaca ünlü çizgi romanların yanı sıra biliyorsunuz ki uzunca bir süredir yerli çizgi roman girişimimiz devam etmekte. Buna bir yeni adım daha ekleyerek Pilot Bölüm ve 1. Bölüm ile bizlerle buluşmuş ve devamını hepbirlikte merakla beklediğimiz yerli çizgi romanımızın 2. Bölümü yakında sizlerle olacak. 

Tüm dünya genelinde büyük paniğe yol açmış korona virüs nedeniyle evlere kapandığımız bugünlerde en kısa süre içersinde sizleri 2. Bölüm ile buluşturmak için çok çabalıyoruz. Bu süre zarfında da Instagramda oldukça aktif olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Sizleri oraya da bekler, düzenli olarak yaptığımız paylaşımları kaçırmamanızı dileriz.

Evde kalın, sağlıkla kalın...

Manas Çizgi Roman

Yerli Süper Kahraman Çizgi Romanı Niye Yok? Aslında var: TUFAN

Yerli Süper Kahraman Çizgi Romanı Niye Yok? Aslında var: TUFAN

 

Geçtiğimiz günlerde, pilot bölümünün yayımlanmasının ardından 2 yıl sonra ilk defa yayımlanan birinci bölümü ile Tufan #1 okuyucuyla buluşmuştu. Tufan, 2016 yılında kurulan Manas Çizgi Roman bünyesinden çıkan ilk yerli süper kahraman olma özelliğini taşıyor. Peki, Manas Çizgi Roman’a ait başka süper kahramanlar da var mı? Evet, var. Ancak onlara daha sonra değineceğiz. Takdir edersiniz ki pilot bölümünün yayımlanmasının üzerine iki yıl geçmesine rağmen birinci bölümü okurla ancak buluşabilen çıkış kahramanımızken, diğer karakterlerimizin daha beklemesi gerekiyor. Gelelim yerli süper kahraman çizgi romanımızın birinci sayısının çıkmasının neden bu kadar geciktiğine ve fark etmiş olacağınız üzere neden bu kadar kısa olduğuna... Evet, kısa olduğunun biz de farkındayız ve yine evet biz de bu durumdan pek hoşnut değiliz. Ancak bunun için belli başlı sebeplerimiz var...


Bu sebeplerden en önemli olanıyla başlamamız gerekirse eğer; Tufan çizgi romanını çizen, renklendiren, çinilemelerini yapan, kapağını hazırlayan hemen hemen her şeyinden sorumlu olan sadece tek bir kişi. Bugün büyük çizgi roman şirketlerinde bile yukarıda saydığım tüm işleri ayrı ayrı kişiler yapıyorken, bizim kahramanımızın maceralarını okuyabilmemiz için çalışan sadece bir kişi var. Biraz oran orantı kurduğumuz zaman, “eh bir yerde haklı çocuklar” diyeceğinizi umuyorum. Peki, bu kadar geç olmasının haklı bir sebebi var mı?


Aslında bahane üretecek olsaydık birçok sebep sunulabilirdi ya da doğrudan sizlere hak verip, evet geç olduğunun farkındayız diyerek durumu kabullenebilirdik. Ne dersek diyelim sayılar ortada ancak şunu da eklemekte fayda var, tüm bu çizme renklendirme işlerini yapan kişinin bir öğrenci olması ve yoğun bir okul hayatının olması gerçeği. Belki biraz da bilgisayar oyunlarını sevmesini ekleyebiliriz. Ne var ki sonunda birinci bölüm sizlerle buluştu ve pilot bölümden bu yana olan değişimler sizlerin de gözünden kaçmadı. Evet, bu geçen iki yılda boş boş oturmadık, üzerine bir şeyler koymaya çalıştık. Eminim ikinci bölümü daha çok beğeneceksiniz ve üçüncü bölümü büyük bir merakla bekleyeceksiniz...


Evet, artık bir sonraki sayının çıkması için iki yıl beklemeyeceğiz. Artık süper kahraman çizgi romanımız aylık olarak daha önce de belirttiğimiz şekilde sitemiz üzerinden webcomic olarak yayımlanacak. Keyifli okumalar dileriz...


Manas Çizgi Roman Ekibi

Birinci Bölüm Yayında

Uzun bir bekleyişin ardından yine sizlerleyiz. Pilot bölümde, kahramanımızın güçlerini ve neler yapabileceğini görmüştük ancak bu güçleri nasıl kazandığını ve karakterimizin hikayesini seri içinde sizlerle paylaşacağımızı duyurmuştuk. Beklenen gün geldi ve seri artık resmen başlamış durumda. Birinci bölümümüzü okumak için aşağıdaki linke tıklayabilir ya da ana sayfadaki "Bölümler" sekmesinden ulaşabilirsiniz. Kahramanımızın maceralarını kaçırmamak için bizi takip etmeyi unutmayın!

BİRİNCİ BÖLÜM İÇİN TIKLAYINIZ

Tufan Yayını Hakkında

 

Merhaba sevgili Manas Çizgi Roman takipçileri,

 

Uzun bir bekleyişin ardından, hem “TUFAN çizgi romanını nereden okuyabilirim?”, “Dergi ne zaman çıkacak?” gibi sorularınıza cevap vermek hem de sizlerle güzel bir haberi paylaşmak istedik. Öncelikle belirtmek isterim ki çok yakında süper kahramanımız Tufan’ın maceralarıyla buluşacaksınız.

 

Geçen bir yılın ardından Tufan çizgi roman’ı “webcomic” olarak yayımlanmaya başlıyor. Başta planladığımız gibi basılı dergi şeklinde çıkmayacak olsa da halen hedefimiz çizgi romanlarımızın dergi şeklinde yayımlanması. Bunun için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu süre zarfında siz de Tufan’ı internet sitemizde yayımlanacak olan çizgi romanlardan takip edip bize desteğinizi sürdürmeye devam edin.

 

Bekleyişimizin artık sona erdiğini çevrenizdekilere haber vermeyi unutmayın. Çok yakında görüşmek dileğiyle…

 

 

Manas Çizgi Roman.