Yerli Süper Kahraman Çizgi Romanı Niye Yok? Aslında var: TUFAN

Yerli Süper Kahraman Çizgi Romanı Niye Yok? Aslında var: TUFAN

 

Geçtiğimiz günlerde, pilot bölümünün yayımlanmasının ardından 2 yıl sonra ilk defa yayımlanan birinci bölümü ile Tufan #1 okuyucuyla buluşmuştu. Tufan, 2016 yılında kurulan Manas Çizgi Roman bünyesinden çıkan ilk yerli süper kahraman olma özelliğini taşıyor. Peki, Manas Çizgi Roman’a ait başka süper kahramanlar da var mı? Evet, var. Ancak onlara daha sonra değineceğiz. Takdir edersiniz ki pilot bölümünün yayımlanmasının üzerine iki yıl geçmesine rağmen birinci bölümü okurla ancak buluşabilen çıkış kahramanımızken, diğer karakterlerimizin daha beklemesi gerekiyor. Gelelim yerli süper kahraman çizgi romanımızın birinci sayısının çıkmasının neden bu kadar geciktiğine ve fark etmiş olacağınız üzere neden bu kadar kısa olduğuna... Evet, kısa olduğunun biz de farkındayız ve yine evet biz de bu durumdan pek hoşnut değiliz. Ancak bunun için belli başlı sebeplerimiz var...


Bu sebeplerden en önemli olanıyla başlamamız gerekirse eğer; Tufan çizgi romanını çizen, renklendiren, çinilemelerini yapan, kapağını hazırlayan hemen hemen her şeyinden sorumlu olan sadece tek bir kişi. Bugün büyük çizgi roman şirketlerinde bile yukarıda saydığım tüm işleri ayrı ayrı kişiler yapıyorken, bizim kahramanımızın maceralarını okuyabilmemiz için çalışan sadece bir kişi var. Biraz oran orantı kurduğumuz zaman, “eh bir yerde haklı çocuklar” diyeceğinizi umuyorum. Peki, bu kadar geç olmasının haklı bir sebebi var mı?


Aslında bahane üretecek olsaydık birçok sebep sunulabilirdi ya da doğrudan sizlere hak verip, evet geç olduğunun farkındayız diyerek durumu kabullenebilirdik. Ne dersek diyelim sayılar ortada ancak şunu da eklemekte fayda var, tüm bu çizme renklendirme işlerini yapan kişinin bir öğrenci olması ve yoğun bir okul hayatının olması gerçeği. Belki biraz da bilgisayar oyunlarını sevmesini ekleyebiliriz. Ne var ki sonunda birinci bölüm sizlerle buluştu ve pilot bölümden bu yana olan değişimler sizlerin de gözünden kaçmadı. Evet, bu geçen iki yılda boş boş oturmadık, üzerine bir şeyler koymaya çalıştık. Eminim ikinci bölümü daha çok beğeneceksiniz ve üçüncü bölümü büyük bir merakla bekleyeceksiniz...


Evet, artık bir sonraki sayının çıkması için iki yıl beklemeyeceğiz. Artık süper kahraman çizgi romanımız aylık olarak daha önce de belirttiğimiz şekilde sitemiz üzerinden webcomic olarak yayımlanacak. Keyifli okumalar dileriz...


Manas Çizgi Roman Ekibi

Birinci Bölüm Yayında

Uzun bir bekleyişin ardından yine sizlerleyiz. Pilot bölümde, kahramanımızın güçlerini ve neler yapabileceğini görmüştük ancak bu güçleri nasıl kazandığını ve karakterimizin hikayesini seri içinde sizlerle paylaşacağımızı duyurmuştuk. Beklenen gün geldi ve seri artık resmen başlamış durumda. Birinci bölümümüzü okumak için aşağıdaki linke tıklayabilir ya da ana sayfadaki "Bölümler" sekmesinden ulaşabilirsiniz. Kahramanımızın maceralarını kaçırmamak için bizi takip etmeyi unutmayın!

BİRİNCİ BÖLÜM İÇİN TIKLAYINIZ

Tufan Yayını Hakkında

 

Merhaba sevgili Manas Çizgi Roman takipçileri,

 

Uzun bir bekleyişin ardından, hem “TUFAN çizgi romanını nereden okuyabilirim?”, “Dergi ne zaman çıkacak?” gibi sorularınıza cevap vermek hem de sizlerle güzel bir haberi paylaşmak istedik. Öncelikle belirtmek isterim ki çok yakında süper kahramanımız Tufan’ın maceralarıyla buluşacaksınız.

 

Geçen bir yılın ardından Tufan çizgi roman’ı “webcomic” olarak yayımlanmaya başlıyor. Başta planladığımız gibi basılı dergi şeklinde çıkmayacak olsa da halen hedefimiz çizgi romanlarımızın dergi şeklinde yayımlanması. Bunun için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu süre zarfında siz de Tufan’ı internet sitemizde yayımlanacak olan çizgi romanlardan takip edip bize desteğinizi sürdürmeye devam edin.

 

Bekleyişimizin artık sona erdiğini çevrenizdekilere haber vermeyi unutmayın. Çok yakında görüşmek dileğiyle…

 

 

Manas Çizgi Roman.

Yeni Gelişme!

 

Sitede oluşan sıkıntılar, pilot bölümde yaşanan gecikmeler ve sarkmalardan sonra gösterdiğiniz ilgiden çok hoşnut kaldık sevgili okurlar. Gerek yorumlarınızda, gerekse gönderdiğiniz mesajlarda bu projeye ne denli sıcak baktığınızı göstermiş oldunuz. Hal böyle iken, bizim de sizlere birer sürpriz yapmamız ve mutlu bir haber paylaşmamız farz oldu.

TUFAN tüm kitapevlerinde, marketlerde ve bayiilerde!

Tabii, böyle güzel bir haber bizim için de heyecan yaratırdı. Kim istemez ki koşa koşa dergisini alıp keyifle okumayı? Ne yazık ki haberimiz –her ne kadar istesek de– bu değil. Bizim haberimiz biraz daha küçük çaplı, biraz daha gizem uyandırıcı, biraz daha umut verici bir şeyler.

Hazır mısınız?

Görüşmelere Başlandı!

Evet, vereceğimiz haber bu! Planlarımız doğrultusunda hem bizim beğendiğimiz, hem de sizin beğeneceğinizi umduğumuz yayınevleri ile teker teker görüşmelere başladık. Sizin de bizim gibi heyecanla beklediğinizi umduğumuz bu güzel projenin bir an önce Türkiye’de satılmaya başlaması için elimizden geleni ardımıza koymuyoruz.

Nasıl gidiyor?

Şu anki gidişat ve yapılan geri dönüşler tamamen beklediğimiz / planladığımız ve istediğimiz gibi. Yayınevlerinin bir kısmı Çizgi Roman sektörüne hiç girmiyor, bir kısmı hâlihazırda haklarını satın aldığı yayınlar dışında iş istemiyor, geri kalanı ise yeni soluklara olumlu bakıyor. İş yapmaya hazır, yeni soluklara her daim ihtiyaç duyan yayınevleri ile görüşmelere başlamış, randevularımızı almış ve son hız finale doğru koşmaktayız.

Herhangi bir aksilik olmaz ve planlarımız istediğimiz gibi tıkırında giderse, önümüzdeki haftalarda çıkış tarihimizi siz değerli okurlarımızla paylaşacağız. Bu yüzden takipte kalmayı unutmayın! Kim bilir? Belki yarın, belki de 5-10 yıl sonra…

 

Sevgilerle,

 

Manas Çizgi Roman.