Tufan Karakter Bilgileri

Tufan İnceleme

Tufan özel güçleri olan bir süper kahraman. Pilot bölümde okuyucuya özel güçlerini biraz göstersek de, hikayesi anlatmak istediğimiz sayılarda bu güçlerin nerden geldiğinden bahsetmeyi tercih ediyoruz. Aksi takdirde hikayenin merak unsurlarından birini ortadan kaldırmış oluruz. Ancak yine de, pilot bölümde gösterdiğimiz özelliklerden biraz bahsetmek istedik. Nedir Tufan’ın özel güçleri?

Doğa Olaylarını Kontrol Edebiliyor

Tufan ilk kez Batıkent şehrinin gökyüzünde uçarken görülüyor. Sayfanın son karesinde ellerine baktığımızda oluşturduğu rüzgar sayesinde uçabildiğini görüyoruz. Birçok süper kahramanın aksine, karakteri yaratırken, “uçma yeteneği” deyip geçmek yerine, nasıl uçabildiğinin bir cevabı olmasını istedik. Doğa olaylarını kontrol edebilmesi sebebiyle oluşturacağı rüzgarlar sayesinde uçabilmesi gayet uygundu.

Tufan, mücevher sergisini soymak için gelen silahlı adamları önce biraz inceledikten sonra, dikkatlerini dağıtmak amacıyla deprem oluşturuyor. Sarsıntı esnasında birden içeri dalıyor ve silahlı adamlarla yakın temasa geçiyor.

Rüzgar gücü sayesinde iki adamı savurup diğerlerine rüzgarla güçlendirilmiş yumruklar atan Tufan son rakibini de yere serdikten sonra ayağa kalkan iki soyguncu bir rehinenin kafasına silah dayayarak Tufan’ı durdurmayı deniyorlar. Tufan ise tehditler savuran adamın silahına bir yıldırım düşürüyor. Bunun üzerine hiçbir çaresi kalmayan adamlar teslim oluyor.

Karakter Bilgileri


Güçleri
:                       

Doğa olaylarını kontrol edebilmek. (Deprem oluşturma, Rüzgar estirme, Fırtına çıkarma, Şimşek çaktırma gibi) Oluşturduğu rüzgar sayesinde uçabilmek.

Gerçek Kimliği:

Ekin Tezcan. Hukuk öğrencisi. 22 Yaşında.

Bulunduğu Bölge:

Batıkent Şehri

İlk Görünüm:

Tufan #0 (Pilot Bölüm)

Hak Sahibi:

Manas Çizgi Roman
Tufan’ın daha neler yapabileceği, bu güçlerinin nereden geldiği ve hikayesini merak ediyorsanız bizi takip etmeye devam ediniz.