Tufan Karakter Bilgileri

Tufan İnceleme

Tufan özel güçleri olan bir süper kahraman. Pilot bölümde okuyucuya özel güçlerini biraz göstersek de, hikayesi anlatmak istediğimiz sayılarda bu güçlerin nerden geldiğinden bahsetmeyi tercih ediyoruz. Aksi takdirde hikayenin merak unsurlarından birini ortadan kaldırmış oluruz. Ancak yine de, pilot bölümde gösterdiğimiz özelliklerden biraz bahsetmek istedik. Nedir Tufan’ın özel güçleri?

Doğa Olaylarını Kontrol Edebiliyor

Tufan ilk kez Batıkent şehrinin gökyüzünde uçarken görülüyor. Sayfanın son karesinde ellerine baktığımızda oluşturduğu rüzgar sayesinde uçabildiğini görüyoruz. Birçok süper kahramanın aksine, karakteri yaratırken, “uçma yeteneği” deyip geçmek yerine, nasıl uçabildiğinin bir cevabı olmasını istedik. Doğa olaylarını kontrol edebilmesi sebebiyle oluşturacağı rüzgarlar sayesinde uçabilmesi gayet uygundu.

Tufan, mücevher sergisini soymak için gelen silahlı adamları önce biraz inceledikten sonra, dikkatlerini dağıtmak amacıyla deprem oluşturuyor. Sarsıntı esnasında birden içeri dalıyor ve silahlı adamlarla yakın temasa geçiyor.

Rüzgar gücü sayesinde iki adamı savurup diğerlerine rüzgarla güçlendirilmiş yumruklar atan Tufan son rakibini de yere serdikten sonra ayağa kalkan iki soyguncu bir rehinenin kafasına silah dayayarak Tufan’ı durdurmayı deniyorlar. Tufan ise tehditler savuran adamın silahına bir yıldırım düşürüyor. Bunun üzerine hiçbir çaresi kalmayan adamlar teslim oluyor.

Karakter Bilgileri


Güçleri
:                       

Doğa olaylarını kontrol edebilmek. (Deprem oluşturma, Rüzgar estirme, Fırtına çıkarma, Şimşek çaktırma gibi) Oluşturduğu rüzgar sayesinde uçabilmek.

Gerçek Kimliği:

Ekin Tezcan. Hukuk öğrencisi. 22 Yaşında.

Bulunduğu Bölge:

Batıkent Şehri

İlk Görünüm:

Tufan #0 (Pilot Bölüm)

Hak Sahibi:

Manas Çizgi Roman
Tufan’ın daha neler yapabileceği, bu güçlerinin nereden geldiği ve hikayesini merak ediyorsanız bizi takip etmeye devam ediniz.

    

İLK YERLİ SÜPER KAHRAMAN: TUFAN

 Manas Çizgi Roman karakterlerinden biri olan Tufan önümüzdeki günlerde okurla buluşuyor. Pilot bölüm’ü beğenilerinize sunacağımız karakter, ilk yerli süper kahraman olma özelliğini taşıyor.

 Tufan ne yapar, özel güçleri nelerdir gibi sorulara pilot bölümde cevap bulacaksınız ancak güçlerinin nereden geldiği, nasıl kazandığı sorularına yanıt almanız için biraz erken.

 İnternet üzerinden yayımlanacak olan pilot bölüm sadece bir tanıtım amacı gütmekte. Tufan’ın hikâyesinin anlatılacağı çizgi roman aylık dergi şeklinde basılacak ve sizler de ilgili bayilerden bunu temin edebileceksiniz.

Pilot bölümde birçok şeyi merak edip, sorularınıza cevap bulmanız için Çizgi Roman’ımızı takip etmeniz dileğiyle!

Bizi takip etmeyi ve eleştirilerinizi yorum olarak bırakmayı unutmayınız.

  TAKİP ETMEK İÇİN;

      

İstanbul Çizgi Roman ve Sanat Festivali

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ICAF, yani Istanbul Comics and Art Festival, “Dsm Group”un ev sahipliğini yapacağı yepyeni bir festival. Özellikle çizgi romana karşı inancın yitirildiği bu dönemde böyle bir etkinliğin olması bizi çok heyecanlandırıyor.

İnternet sitelerinde şöyle güzel özetlemişler ne yapacaklarını:

“23-24-25 Eylül tarihleri arasında, St. Joseph Derneği Sosyal Tesisleri’nde ilk kez gerçekleşecek olan, İstanbul Comics & Art Festival, en iyi karikatüristleri, çizgi romanları, animasyonu, illustrasyonu, graffiti sanatçılarını ve alternatif performans sanatlarını bünyesinde topluyor.”


Biletler, biletixte.

 

 Geçtiğimiz günlerde program akışını da yayımladıkları internet sitesinden girip gelişmeleri takip edebilirsiniz. Ama sanıyorum ki zaten çizgi romanla ilgilenen biriyseniz bu gelişmelerden siz de haberdarsınız. Önümüzdeki günlerde çizgi romanımızı yayımlamaya başlayacağımız için biz de orada seyirci olarak değil de katılımcı olarak bulunmak isterdik ancak zamanlama açısından bu pek mümkün gözükmüyor. Umarız ki bu organizasyon beğenilir ve devamı gelir, orada görüşmek dileğiyle…


“Harry Potter and the Cursed Child” Kitabı Çıktı!

Dün akşamki Londra galasından sonra, bugün de Harry Potter and the Cursed Child‘ın senaryo kitabı raflardaki yerini aldı!

Harry Potter‘ın macerası, 19 yıl sonrasından devam ediyor. J.K. Rowling, Jack Thorne ve John Tiffany üçlüsünün elinden çıkan bu eser, şu sıralar Londra’da oynanan ve 8. Harry Potter hikayesi olarak gösterilen Lanetli Çocuk’un senaryosundan ibaret.

Kesinlikle bir roman değil.

Oyunun odağında Harry‘nin oğlu Albus Severus Potter ve Draco Malfoy‘un oğlu Scorpius Malfoyvar. İki bölümden oluşan kitap, orijinal diliyle ülkemizde de satışa çıkmış durumda.

Hatta şu an için D&R mağazalarından kitabı temin etmeniz de mümkün gözüküyor! Lanetli Çocuk‘u ne zaman Türkçe olarak okuyacağımız ise şu an için belirsizliğini koruyor. Oyun hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.